Duša ako nástroj so smernicami

Autor: Ľubica Juriňáková | 19.4.2011 o 17:07 | (upravené 21.3.2012 o 20:39) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  71x

Náhodné stretnutia sú fajn. Pretože ich nikto nečaká a nikto si od nich nič nesľubuje. To znamená, že jediný stav ktorý duša vďaka nim pocíti, je len príjemné prekvapenie. Možno nadšenie a radosť.  

Neviem presne či to prichádza s vekom alebo v tom má prsty jar.. Začínam mávať ťažké stavy. A tak premýšľam nad ťažkými vecami.. Čo je na jednej strane fajn, pretože sa dostávam k novým odpovediam a možnostiam, osviežim svoju myseľ a stanovím si ciele ktoré musím splniť do svojho skonania. A vďaka tomu sa mi otvárajú stále nové a nové dvere.. Takže môžem byť kozmonautom alebo klaviristom. Mohla by som byť. Ale nebudem.. Budem teda alternatívnym maliarom. A budem mať malý obchodík s čajmi na váženie. A konečne zložím súcu pieseň o láske, ktorá bude mať aj rytmus. A ešte čosi.. Prestanem cítiť ostych z objímania stromov.

Niekedy sa cítim ako človek na kolenách, stovky kilometrov vzdialený od smerodajných presvedčení, od premúdrelých fráz a tajných symbolov ktorým nikto nerozumie. Vzdialený  od vlastnej bezpečnosti a dokonalosti. Od zdravého rozumu a ženskej duše, ktoré kdesi sladko spí. Miestami strácam z dohľadu svoju výnimočnosť a krásu. Niekedy aj ústa prestávajú spievať chvály o prírode a dobrote priateľov. Uši vzdorovito nepočujú úprimné piesne života. A myseľ tiež nevykazuje potrebnú aktivitu. Niekedy som aj za hlupáka držiaci sa slamky, ktorý je odkázaný pykať za nekonečnú dobrotu duše. Za naivitu a slepotu.                            Práve vďaka všetkým týmto pocitom som denno-denne, čoraz viac, bližšie ku vlastnej duši. Ženskej duši..  Predstavujem si jej rozmery. Spoznávam ju a bádam aká naozaj je. Ako sa cíti. Čo ju robí šťastnou a čo ju naopak núti plakať.. V čom spočíva jej sila? V schopnosti zatnúť zuby a dávať za pravdu pre dobro spoločnosti, alebo v schopnosti stáť za svojim a tak automaticky bojovať proti nej?

Pýtam sa, či je moja duša dostatočne milujúca. Dostatočne! Ani menej ani viac.. Jednoducho dostatočne. Nijak inak.. V každom prípade som hlboko presvedčená, že každý človek má odpovede na všetky otázky nielen mysle aj srdca ukryté priamo v sebe. Stačí len viac počúvať. Častejšie počúvať!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.


Už ste čítali?